Μένουμε σπίτι…αλλά δε μένουμε πίσω!

Αγαπημένοι μας μαθητές, γονείς και φίλοι,

Οι μέρες που καλούμαστε να ζήσουμε είναι για όλους μας δύσκολες, με πολλούς περιορισμούς και σίγουρα αποτελούν ένα μεγάλο στοίχημα.

Δεν πρέπει να απογοητευόμαστε και να  επιτρέψουμε στους εαυτούς μας να βγουν εκτός ρυθμού!

Γι’αυτό λοιπόν με σύνθημά μας “μένουμε σπίτι…αλλά δε μένουμε πίσω“, δίνουμε τη δυνατότητα στους σπουδαστές μας να κάνουν επαναληπτικές ασκήσεις μέσω της πλατφόρμας του EUROPALSO (grammar, vocabulary, listening, games). Οι κωδικοί θα σας δοθούν τηλεφωνικά από το σχολείο μας καθώς και όλες οι οδηγίες που χρειάζονται.

Με αυτόν τον τρόπο λοιπόν οι μαθητές μας θα μπορέσουν να εκμεταλλευτούν εποικοδομητικά αλλά και πρακτικά  το χρονικό διάστημα που δε θα γίνονται μαθήματα κατόπιν υπουργικής απόφασης(ΚΥΑ 16838,ΦΕΚ Β 783 10/03/2020).

Θα είμαστε και πάλι ανοικτά στις 27.04.2020, με όλες τις αναπληρώσεις των μαθημάτων και για όλα τα επίπεδα.